Zanimaju je muzeji kao prostori za društveni aktivizam čije djelovanje pokreće promjene, te posebno otključavanje njihovih kapaciteta za procese tranzicijske pravde. Amina je posvećena kreiranju izložbi i drugih sadržaja koji podržavaju otvoren, a savjestan dijalog, te promociji muzeja kao platformi za društveno zacijeljenje i pomirenje. Završila je studij Međunarodnih odnosa na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu, te master studij Dječijih prava na Univerzitetu u Genevi.
Članica je Upravnog odbora evropskog ogranka Međunarodne koalicije “Mjesta savjesti” (ICSC – Europe) od 2020. godine – koalicija okuplja muzeje, historijske lokalitete i memorijalne inicijative, povezujući izazove iz prošlosti sa današnjom borbom za ljudska prava.
Amina je 2021. godine postala članica žirija koji odlučuje o izboru za Evropski muzej godine (EMYA), a godinu dana kasnije izabrana je za predsjedavajuću žirija. Evropski muzejski forum dodjeljuje EMYA nagrade od 1977. godine s ciljem pružanja podrške i nagrađivanja izvrsnosti i inovativnosti u muzejskom sektoru.

Ivana je uključena u istraživačke aktivnosti Muzeja, te radu s kolekcijom. Ivana svoje slobodno vrijeme obično posvećuje jelu. 🙂


U domeni ličnog Teuta ističe da se do sada susrela sa više od 1.000 mačaka, te se raduje još mnogim takvim poznanstvima u budućnosti. Također, Teuta za sebe kaže da je Hallyu fan, jer prati korejsku kulturu već više od decenije.
Amina učestvuje u edukativnim aktivnostima Muzeja, a uključena je i u rad sa kolekcijom. U slobodno vrijeme voli čitati i šetati, a uvjerena je da punk još uvijek nije mrtav.

U psihoterapijskoj praksi integriše mindfulness, kognitivno-bihejvioralnu terapiju i EMDR. Nada se da će jednoga dana završiti i art terapiju. U svakodnevnom životu Lejla redovno praktikuje jogu, te uživa u vremenu provedenom u prirodi, sa svojim kćerkama i prijateljima. A uživa i u svojoj ulozi "muzejskog psihologa" 🙂